KAKAO Criollo BIO (RAW) - CEREMONIALNE (ziarno 100g), słodkie! Powiększ do pełnego rozmiaru

KAKAO Criollo BIO (RAW) - CEREMONIALNE (ziarno 100g), słodkie!

Naturalne, niepoddane żadnej modyfikacji, obróbce chemicznej, termicznej itp, surowe ziarno kakaowca. 
Jest to szlachetna odmiana regionalna o nazwie Criollo. Ziarna są bogate w masło kakaowe, dlatego wyróżniają się intensywnym, głębokim aromatem i brakiem gorzkiego smaku. Ziarna tej odmiany są rzadkie i stanowią jedynie 3-10% światowej produkcji kakao. 
DOSKONAŁE DO CEREMONII KAKAO!

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 7

26,90 zł

Naturalne, niepoddane żadnej modyfikacji, obróbce chemicznej, termicznej itp, surowe ziarno kakaowca.

Jest to szlachetna odmiana regionalna o nazwie Criollo. Ziarna są bogate w masło kakaowe, dlatego wyróżniają się intensywnym, głębokim aromatem i brakiem gorzkiego smaku. Ziarna tej odmiany są rzadkie i stanowią jedynie 3-10% światowej produkcji kakao. Służą do produkcji luksusowych wyrobów czekoladowych.
DOSKONAŁE DO CEREMONII KAKAO!


Kakao to źródło wielu składników odżywczych. Ziarna kakaowca są również potężnym antyutleniaczem, chroniącym przed wolnymi rodnikami. Antyutleniacze zawarte w kakao, są bardzo stabilne i łatwo przyswajalne przez organizm ludzki.
Wykazano, że ziarna kakao - ale tylko te surowe - mają piętnastokrotnie wyższą zawartość antyoksydantów niż czarne jagody, dwudziestokrotnie wyższą niż czerwone wino i trzydziestokrotnie wyższą niż zielona herbata. Wszystko dlatego, że surowe ziarna kakao nie są ani palone, ani prażone, a jedynie fermentowane i suszone.

Kakao hamuje proces pogarszania się pamięci u osób starszych, jest ono również źródłem związków o charakterze przeciwutleniającym (m.in. flawanoli i procyjanidyn), które wykazują korzystny wpływ na prawidłową funkcję układu krążenia. Związki te działają rozkurczająco na naczynia krwionośne, ułatwiają przepływ krwi, neutralizują działanie tzw. złego cholesterolu i zapobiegają powstawaniu blokujących naczynia skrzepów.

Kakao, pomimo zawartości substancji pobudzających, takich jak kofeina i teobromina, łagodzi stres. Działanie relaksacyjne przypisuje się obecności kwasu walerianowego, które ma działanie uspokajające. Poza tym kakao jest skarbnicą magnezu (499 mg/100 g), który wycisza w stresowych sytuacjach i łagodzi depresyjne nastroje.

Kakao jest źródłem tryptofanu, który jest wykorzystywany przez mózg do wytwarzania neuroprzekaźnika zwanego serotoniną, który zapewnia spokój i daje uczucie szczęścia, stąd często określa się go mianem "czekoladowej ekstazy". Z kolei inny składnik kakao - fenyloetyloamina - zyskał przydomek "czekoladowej amfetaminy", gdyż wysoki poziom tej substancji wywołuje uczucie podekscytowania.

Kakao może zapobiec kamicy nerkowej. Występująca w ziarnach kakaowca teobromina uniemożliwia tworzenie się złogów w nerkach i drogach moczowych - twierdzą uczeni.
Teobromina występująca w kakao jest prawie trzykrotnie skuteczniejsza w leczeniu uporczywego kaszlu niż kodeina, uważana obecnie za najlepszy lek przeciwkaszlowy. 

Napój przyrządzony z nasion kakaowca był uważany za silny afrodyzjak. Swoją miłosną moc zawdzięcza prawdopodobnie teobrominie, która działa podobnie jak kofeina. Zwiększa wydzielanie neuroprzekaźników - serotoniny, adrenaliny i noradrenaliny - a tym samym usuwa zmęczenie i poprawia nastrój.


-------------------------------------------

Kakao w użyciu ceremonialnym

Od tysięcy lat ludzie uważają kakao za świętą roślinę z silnymi właściwościami uzdrawiania. Było ono  używane zarówno ze względu na szeroko rozumiane korzyści zdrowotne, jak i w uroczystych ceremoniach duchowych.

Kakao to potężny napój uzdrawiający serce, zwiększający przepływ krwi o 30-40% (przy dawce ceremonialnej). Zwiększa koncentrację, dzięki czemu medytacja, joga i praca terapeutyczna są łatwiejsze. Ułatwia nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi i w bliskim partnerstwie.
Wspiera rozwój duchowy i pomaga doświadczać odmiennych stanów świadomości. Otwiera serce!

Oto kilka sposobów na skorzystanie z kakao w sposób uroczysty/ceremonialny:
- zaparz napój, aby pomóc sobie w osobistej praktyce, takiej jak medytacja, joga, kirtan czy taniec;
- dodaj ekstra dawkę miłości do spotkań towarzyskich z napojem kakaowym;
- przygotuj własną ceremonię z przyjaciółmi lub uczniami.

Ziarna Criollo stosowane przez Majów są starożytną medycyną roślinną. Aktywują czakrę serca, pogłębiają świadomość i są mądrym nauczycielem. Mówi się nawet, że starożytni Majowie naładowali kakao Duchem, pozwalając na większe połączenie z kosmosem podczas ceremonii i medytacji. To połączenie ma ułatwić Duch Kakao lub Cacao Deva. Propozycja spożycia: całe ziarna - na surowo; zmiażdżone - jako wywar z chilli, kardamonem, vanilią, cukrem kokosowym; jako dodatek do dań, deserów itp.

Składniki: 100% Criollo Kakao (Theobroma cacao), całe ziarna


Bio - certyfikowany produkt ekologiczny.
Kraj pochodzenia:
 Peru
Waga: 100g (ziarno)

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej