KOPER WŁOSKI - nasiona, 100g Powiększ do pełnego rozmiaru

KOPER WŁOSKI - nasiona, 100g

Dziurawiec - stosowany jest w lecznictwie w celu zlikwidowania stanów lękowych i bezsenności. Poza tym wykazuje silne działanie przeciwdepresyjne. Ułatwia również eliminację nagromadzonych toksyn z organizmu.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 9

7,20 zł

Nasiona kopru włoskiego (Foeniculum vulgare) to zarówno przyprawa jak i surowiec zielarski. Słyną ze swojego pozytywnego wpływu na układ pokarmowy oraz przyjemnego, słodko-korzennego aromatu.
Są popularne jako herbata w Niemczech i w Austrii, Anglicy przyprawiają nimi prawie każde danie rybne, a w Azji stanowią składnik uniwersalnych mieszanek przyprawowych.
Co istotne, są bezpieczne dla małych dzieci i dla osób starszych. Można je spotkać w herbatkach dla niemowląt oraz w preparatach wspierających trawienie dla osób w każdym wieku.

Nasiona kopru włoskiego znano i ceniono już w starożytności. Stanowiły one symbol zwycięstwa i sukcesu, dlatego rzymscy wojownicy żuli je, aby wzmocnić ciało i ducha przed bitwą. Grecy z kolei wierzyli w jego właściwości odchudzające i hamujące apetyt, a Chińczycy i Hindusi leczyli nimi ukąszenia jadowitych węży, a także stosowali w celu oczyszczenia organizmu.

Właściwości prozdrowotne:
- Układ pokarmowy
Nasiona kopru włoskiego są bogate w substancje bioaktywne, które wspomagają funkcjonowanie jelit i pobudzają wydzielanie soków trawiennych. Dzięki temu stanowią doskonałe wsparcie dla procesów trawiennych i pomagają uśmierzyć takie dolegliwości jak wzdęcia, bóle brzucha, spowolnione trawienie i uczucie pełności po posiłku.

Układ oddechowy
Napary z nasion kopru włoskiego wykazują działanie wykrztuśne, mogą zatem pomóc w dolegliwościach ze strony dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel.

ZASTOSOWANIE:
Nasiona kopru włoskiego cechuje słodko-korzenny zapach i specyficzny smak podobny nieco do smaku anyżku. Można je zmielić lub stosować w całości. Przed zastosowaniem całych nasion warto rozgnieść je w moździerzu lub za pomocą noża, aby uwolnić olejki eteryczne.

Nasiona kopru włoskiego pasują do potraw rybnych i mięsnych, a szczególnie do bulionów na bazie ryb lub owoców morza. Stosowane są także do wyrobu chleba, ciast i pieczywa cukierniczego, w celu podkreślenia smaku. Są ponadto składnikiem indyjskiej mieszanki curry i chińskiej przyprawy pięciu smaków.

Nasiona te mogą być żute w celu odświeżenia oddechu i poprawy trawienia. Praktyka ta jest popularna w Indiach, gdzie w restauracjach po posiłku podawane są nasiona kopru włoskiego w towarzystwie małych kosteczek cukru.

Herbata z nasion kopru włoskiego jest bardzo prosta w przygotowaniu. Wystarczy zalać pożądaną ilość nasion wrzątkiem i pozostawić do naciągnięcia pod przykryciem na 10-15 minut. Nasiona dobrze jest wcześniej rozgnieść lub zmielić.

Jeśli zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu prozdrowotnych właściwości nasion, warto przygotować napar zagotowując 1-1,5 litra wody w garnku i dodając do niego 1-2 łyżeczki nasion. Gotować przez chwilę i pić gorące. Wodę można uzupełniać do momentu, aż napar straci kolor, pamiętając o tym, aby za każdym razem doprowadzić go do wrzenia. 

Kraj pochodzenia: Egipt
Waga: 100 g (całe nasiona)

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej