PIOŁUN - NA PASOŻYTY (dziko rosnący) - mielony, 100g Powiększ do pełnego rozmiaru

PIOŁUN - NA PASOŻYTY (dziko rosnący) - mielony, 100g

Bylica piołun (Artemisia absinthium), nazywana zwyczajowo piołunem lub absyntem, to zioło, które fantastycznie wpływa na pracę układu pokarmowego i wspiera prawidłowy metabolizm. Zwiększa wydzielanie soków trawiennych i żółci oraz podnosi apetyt. Piołun działa toksycznie na pasożyty, robaki i grzyby, które atakują nasz organizm. 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 9

14,30 zł

Bylica piołun (Artemisia absinthium), nazywana zwyczajowo piołunem lub absyntem, to zioło, które fantastycznie wpływa na pracę układu pokarmowego i wspiera prawidłowy metabolizm. Zwiększa wydzielanie soków trawiennych i żółci oraz podnosi apetyt. 
Piołun MIELONY - dzięki dużemu rozdrobnieniu jest wygodny w przyrządzaniu preparatów ziołowych, nalewek oraz kuracjach ziołowych opartych na spożyciu mielonych ziół. 

Piołun posiada długą i bogatą historię zastosowania. Znany był już od czasów starożytnych w Egipcie, Rzymie i Grecji, kiedy to znalazł miejsce w kuchni jako intensywna przyprawa ziołowa. Później, w średniowieczu, używano go do aromatyzowania piwa i miodów pitnych, a dziś wykorzystuje się go do produkcji absyntu i innych alkoholi.
Absynt spożywany w nadmiernych ilościach wywołuje zatrucie zwane absyntyzmem, dlatego przez pewien czas alkohol ten był zakazany w niektórych krajach Europy. Potem zakaz ten zniesiono, wprowadzając ograniczenie stężenia tujonu w absyncie. 

Piołun działa toksycznie na pasożyty, robaki i grzyby, które atakują nasz organizm. 
Ponadto zwiększa skurcze macicy, dlatego może być wykorzystana w przypadku skąpych miesiączek. Dawniej kobiety spożywały piołun przy porodzie, aby go ułatwić.

Właściwości prozdrowotne:
- doskonale wspomaga trawienie poprzez pobudzający wpływ na wydzielanie soków trawiennych: żołądkowego, trzustkowego i jelitowego oraz żółci
- reguluje ruchy perystaltyczne jelit – pobudza je, kiedy są „leniwe” i spowalnia, kiedy są nadmierne aktywne
- pozytywnie wpływa na funkcjonowanie wątroby i dróg żółciowych
- podnosi apetyt
- wspiera organizm w zwalczaniu grzybów, pasożytów i robaków, zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych (np. roztocze, owsiki, wszy), gdyż działa na nie toksycznie
- pobudza krwawienie menstruacyjne.

ZASTOSOWANIE:
- spowolniona przemiana materii
- słabe trawienie
- niedostateczne wydzielanie soków trawiennych
- leniwe jelito
- osłabiona, przeciążona wątroba
- przejedzenie, uczucie ciężkości po obfitym posiłku
- słaby apetyt
- skąpe miesiączki
- pomocniczo podczas usuwania pasożytów, robaków i grzybów z wnętrza organizmu i ze skóry.

 

Stosowanie:
Napar
1 łyżkę ziela zalać 1 szklanką wrzątku, przykryć i parzyć pod przykryciem około 30 minut. Spożywać 1 szklankę naparu dziennie podzieloną na kilka małych porcji.

Nalewka 1:3 lub 1:5
Alkohol 40-70%. Macerować 2 tygodnie, po czym przefiltrować. Zażywać 2-3 razy dziennie po 5ml (1 łyżeczka) lub 15ml raz dziennie, rano.

Naparem i rozcieńczoną w wodzie nalewką można przemywać skórę zakażoną pasożytami.

Ze względu na obecność toksycznego tujonu, nadmierne spożywanie preparatów z piołunu może poskutkować zatruciem objawiającym się pobudzeniem psychicznym, zawrotami głowy, psychozą, halucynacjami, dreszczami, drgawkami, nudnościami, wymiotami oraz podrażnieniem nerek i przewodu pokarmowego. Ponadto długotrwałe stosowanie nalewki z piołunu może doprowadzić do uzależnienia.

Kraj pochodzenia: Polska (ziele dziko rosnące)
Waga: 100 g (mielony)

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej