ILEX GUAYUSA - liście (25g) Powiększ do pełnego rozmiaru

ILEX GUAYUSA - liście (25g)

Napar z suszonych liści guayusy spożywany był tradycyjnie przez Indian z plemienia Kichawa zamieszkujących Ekwador. Ich codziennym rytuałem było przygotowywanie napoju jeszcze przed świtem i spożywanie go przy ognisku z całą rodziną na rozpoczęcie dnia. Napój ten dodawał im siły i energii; cenili go również za działanie podnoszące czujność i koncentrację, a także przynoszące spokój i cierpliwość.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 7

17,90 zł

Ilex guayusa, czyli ostrokrzew gujański, pochodzi z Ekwadoru. Tam występuje najliczniej, ale spotkać go można również w Peru i w Kolumbii. To bliski krewny yerba mate, czyli ostrokrzewu paragwajskiego. Podobnie jak on, zawiera w swoich liściach kofeinę i jest jednym z trzech świętych drzew kofeinowych (ang. caffeinated holly trees).

Ilex guayusa rośnie w dżungli amazońskiej położonej u podnóży Andów. Jego liście zawierają 2-4% kofeiny, a więc mniej więcej tyle, ile znajduje się w nasionach przeciętnej guarany. Obecna jest w nich również teobromina, kwas chlorogenowy i niewiarygodna ilość antyoksydantów, która jest dwukrotnie wyższa niż w zielonej herbacie.

Napar z suszonych liści guayusy spożywany był tradycyjnie przez Indian z plemienia Kichawa zamieszkujących Ekwador. Ich codziennym rytuałem było przygotowywanie napoju jeszcze przed świtem i spożywanie go przy ognisku z całą rodziną na rozpoczęcie dnia. Napój ten dodawał im siły i energii oraz obniżał głód. Indianie cenili go również za działanie podnoszące czujność i koncentrację, a także przynoszące spokój i cierpliwość, co było niezwykle przydatne podczas długich polowań.

Ilex guayusa spełniało rolę nie tylko funkcjonalną, ale także rytualną i magiczną. Indianie z Ekwadoru, Peru i Kolumbii pili napary z guayusy, aby prowokować wyraziste, prorocze sny, które były następnie wspólnie interpretowane przy ogniu i wykorzystywane w podejmowaniu codziennych decyzji. Napój ten był także spożywany przed ceremonią ayahuaski. Indianie wierzyli, że pomaga on oczyścić ciało i umysł przed przyjęciem tej potężnej rośliny oraz wzmacnia i wydłuża jej działanie.
Napary z guayusy obecne były także w tradycyjnej medycynie. Mieszkańcy Amazonii stosowali je, aby wzmocnić cały organizm, podnieść płodność i libido, poprawić trawienie i złagodzić dolegliwości żołądkowe.


Skład: Ilex guayusa 100%. Surowiec najwyższej jakości.
W liściach guayusy zawarta jest wysoka ilość kofeiny (2-4%), inhibitorów MAO i polifenoli, a ponadto teobromina, l-teanina, kwas chlorogenowy i inne kwasy organiczne.

Kraj pochodzenia: Peru
Waga:
 25g

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej