DZIURAWIEC suszony 100g Powiększ do pełnego rozmiaru

DZIURAWIEC suszony 100g

Dziurawiec - stosowany jest w lecznictwie w celu zlikwidowania stanów lękowych i bezsenności. Poza tym wykazuje silne działanie przeciwdepresyjne. Ułatwia również eliminację nagromadzonych toksyn z organizmuRośliny pochodzą z czystych ekologicznie rejonów północno-wschodniej Polski - z łąk, pastwisk i lasów Kurpiowszczyzny. Zbierane są ręcznie i suszone w odpowiedni, tradycyjny sposób.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

4,90 zł

Dziurawiec - zwany niegdyś świętojańskim zielem, gdyż okres kwitnienia rośliny wypada właśnie w okolicach 24 czerwca. 

Ze względu na bogaty skład dziurawiec ułatwia eliminację nagromadzonych toksyn z organizmu.
Wykazuje również działanie żółciopędne i moczopędne. Dzięki temu oczyszcza drogi moczowe i żółciowe. Dodatkowym jego atutem są silne właściwości ochraniające wątrobę (narządu odpowiedzialnego za detoksykację organizmu).
Ponadto dziurawiec wykazuje działanie przeciwzapalne i odkażające.
Wspomaga wydalanie wolnych rodników.

Dziurawiec stosowany jest w lecznictwie w celu zlikwidowania stanów lękowych i bezsenności. Poza tym wykazuje silne działanie przeciwdepresyjne. Siłę działania przyrównuje się do powszechnie stosowanych farmaceutyków, zawierających promazynę. Za dziurawcem przemawia przede wszystkim fakt bezpieczeństwa stosowania.

Oprócz właściwości przeciwdepresyjnych i przeciwlękowych wykazuje szereg pozytywnych działań na ludzki organizm.
Działa:
-
przeciwzapalnie
- oczyszczająco
- tonizująco
- przeciwskurczowo
- bakteriobójczo
- żółciopędnie
- moczopędnie
- korzystne na układ trawienny
- hepatoprotekcyjnie
- pomaga odbudować połączenia i komórki nerwowe
- przeciwdepresyjnie
- przeciwlękowo
- koi zszargane nerwy
- eliminuje bezsenność

Zastosowanie:
- depresja
- bezsenność
- nerwica lękowa
- migrena
- stany osłabienia, zatrucia organizmu
- kamica żółciowa
- uszkodzenie wątroby
- zewnętrznie na rany i do płukania gardła.

Uwaga!
Podczas kuracji dziurawcem następuje wzmożona wrażliwość na słońce. Nie należy się opalać (możliwe uczulenia na słońce). Ponadto dziurawiec wchodzi w interakcje z lekami antykoncepcyjnymi, zmniejszając skuteczność ich działania.
 

Stosowanie:
Napar -
łyżkę stołową dziurawca i łyżeczkę liści mięty należy zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem. Po upływie 30 minut odcedzić. Zaleca się picie takiej herbatki 2-3 razy dziennie. Napar ten zmniejsza niepokój, koi emocje i ułatwia zasypianie. Dodatkowo działa ochronnie na wątrobę.
Nalewka - ziele dziurawca w ilości 10 dag należy zalać 1/2 litrem spirytusu. Po tygodniu przecedzić i wycisnąć przez gazę. Zaleca się picie 2 razy dziennie po łyżeczce nalewki w 1/2 szklanki mleka lub wody. Wyciągi wodno- alkoholowe (w tym nalewki) stosuje się w leczeniu stanów depresyjnych.

Kraj pochodzenia: Polska
Waga: 100 g

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Koncert - Uzdrawianie Dźwiękami Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

Koncert - Uzdrawianie Dźwiękami Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

2017-04-29

Koncerty na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. SPOTKANIA CYKLICZNE.

Czytaj więcej
KURS CHI KUNG (Qi Gong) Zdrowie w ośmiu ruchach

KURS CHI KUNG (Qi Gong) Zdrowie w ośmiu ruchach

2017-04-29

W ramach kursu nauczany i praktykowany będzie chiński zestaw Chi Kung, składający się z ośmiu uzdrawiających technik oddechowo-ruchowych. Uczestnicy kursu otrzymają też informacje na temat oddechu energetycznego, zasad pracy z energią, budowy energetycznej człowieka i niezbędną wiedzę, pozwalające na samodzielną praktykę Chi Kung lub prowadzenie zajęć dla grupy.

Czytaj więcej
Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych

Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych

2017-04-29

Na warsztacie nauczane będą nastrojowe utwory, które wykonywane są podczas rytuałów na całym świecie. Są to pieśni, które mają za zadanie wznosić Ducha, skupić uczestników ceremonii na pozytywnych myślach i wizjach podczas wspólnych praktyk. Nauczane pieśni są znane i popularne w świecie spotkań i praktyk szamańskich w obu Amerykach i Europie, co umożliwi uczestnikom ich rozpoznanie i wspólne śpiewanie.

Czytaj więcej