DZIURAWIEC suszony 100g Powiększ do pełnego rozmiaru

DZIURAWIEC suszony 100g

Dziurawiec - stosowany jest w lecznictwie w celu zlikwidowania stanów lękowych i bezsenności. Poza tym wykazuje silne działanie przeciwdepresyjne. Ułatwia również eliminację nagromadzonych toksyn z organizmuRośliny pochodzą z czystych ekologicznie rejonów północno-wschodniej Polski - z łąk, pastwisk i lasów Kurpiowszczyzny. Zbierane są ręcznie i suszone w odpowiedni, tradycyjny sposób.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

4,90 zł

Dziurawiec - zwany niegdyś świętojańskim zielem, gdyż okres kwitnienia rośliny wypada właśnie w okolicach 24 czerwca. 

Ze względu na bogaty skład dziurawiec ułatwia eliminację nagromadzonych toksyn z organizmu.
Wykazuje również działanie żółciopędne i moczopędne. Dzięki temu oczyszcza drogi moczowe i żółciowe. Dodatkowym jego atutem są silne właściwości ochraniające wątrobę (narządu odpowiedzialnego za detoksykację organizmu).
Ponadto dziurawiec wykazuje działanie przeciwzapalne i odkażające.
Wspomaga wydalanie wolnych rodników.

Dziurawiec stosowany jest w lecznictwie w celu zlikwidowania stanów lękowych i bezsenności. Poza tym wykazuje silne działanie przeciwdepresyjne. Siłę działania przyrównuje się do powszechnie stosowanych farmaceutyków, zawierających promazynę. Za dziurawcem przemawia przede wszystkim fakt bezpieczeństwa stosowania.

Oprócz właściwości przeciwdepresyjnych i przeciwlękowych wykazuje szereg pozytywnych działań na ludzki organizm.
Działa:
-
przeciwzapalnie
- oczyszczająco
- tonizująco
- przeciwskurczowo
- bakteriobójczo
- żółciopędnie
- moczopędnie
- korzystne na układ trawienny
- hepatoprotekcyjnie
- pomaga odbudować połączenia i komórki nerwowe
- przeciwdepresyjnie
- przeciwlękowo
- koi zszargane nerwy
- eliminuje bezsenność

Zastosowanie:
- depresja
- bezsenność
- nerwica lękowa
- migrena
- stany osłabienia, zatrucia organizmu
- kamica żółciowa
- uszkodzenie wątroby
- zewnętrznie na rany i do płukania gardła.

Uwaga!
Podczas kuracji dziurawcem następuje wzmożona wrażliwość na słońce. Nie należy się opalać (możliwe uczulenia na słońce). Ponadto dziurawiec wchodzi w interakcje z lekami antykoncepcyjnymi, zmniejszając skuteczność ich działania.
 

Stosowanie:
Napar -
łyżkę stołową dziurawca i łyżeczkę liści mięty należy zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem. Po upływie 30 minut odcedzić. Zaleca się picie takiej herbatki 2-3 razy dziennie. Napar ten zmniejsza niepokój, koi emocje i ułatwia zasypianie. Dodatkowo działa ochronnie na wątrobę.
Nalewka - ziele dziurawca w ilości 10 dag należy zalać 1/2 litrem spirytusu. Po tygodniu przecedzić i wycisnąć przez gazę. Zaleca się picie 2 razy dziennie po łyżeczce nalewki w 1/2 szklanki mleka lub wody. Wyciągi wodno- alkoholowe (w tym nalewki) stosuje się w leczeniu stanów depresyjnych.

Kraj pochodzenia: Polska
Waga: 100 g

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej
Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

2017-07-15

Uczestnicy poznają sposoby codziennej higieny kręgosłupa i sylwetki (poczynając od diety korzystnej dla stawów, odpowiednich ziół itp, poprzez zmianę sposobu spania, czy siedzenia). Jednym z kluczowych elementów zajęć są specjalne ćwiczenia usprawniające kręgosłup (pochodzące z chińskiego systemu Tai Chi {Taiji}), które powoduje jego uelastycznienie i uzdrowienie. Efekt – to eliminacja bólów, sztywności odcinka krzyżowego, większa sprawność i ruc

Czytaj więcej
Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

2017-04-29

Koncerty na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. SPOTKANIA CYKLICZNE.

Czytaj więcej