Warsztaty "Szamańskie Tradycje Ameryki"

Celem warsztatów jest przybliżenie i nauka korzystania z mądrości i kultury pierwotnych ludów Ziemi. Szamańskie tradycje przypominają nam o szacunku dla Ziemi i przodków, znaczeniu natury, o sile spokojnego serca. "Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych",  "Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO", "WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne".

Więcej szczegółów

Celem warsztatów jest przybliżenie i nauka korzystania z mądrości i kultury pierwotnych ludów Ziemi. Szamańskie tradycje  przypominają nam o szacunku dla Ziemi i przodków, znaczeniu natury, o sile spokojnego serca. Sięgając do pradawnych wierzeń korzystamy z wiedzy starożytnych ludów obu Ameryk, jednocześnie otrzymując cenne rady w obliczu wątpliwej kondycji współczesnego świata.

Dowiemy się na nich o znaczeniu zwierząt i pracy z czterema żywiołami. Usłyszymy o elementach szamańskich rytuałów, ich wpływie na psychikę i zdrowie ciała. Poznamy dawne indiańskie legendy oraz tradycyjne indiańskie pieśni i ich praktyczne zastosowanie. Prowadzący zagra na etnicznych instrumentach i przywoła szamański nastrój.

Elementem Warsztatów Szamańskich Tradycji Obu Ameryk są m.in.: "Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych",  "Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO", "WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne".
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych
Pieśni tradycji Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej oraz pieśni wykonywane w trakcie ceremonii, rytuałów itp. 
W trakcie warsztatów poznamy piękne, tradycyjne pieśni, ich znaczenie i legendy z nimi związane. Pieśni te były (i nadal są) wykorzystywane podczas zgromadzeń, rytuałów i ceremonii.
Nauczycie się pieśni plemion Lakota, Irokezów, Azteków, Majów, Taino, Shipibo i innych. Warsztatom towarzyszyć będą pokazy zdjęć, nagrań i opowieści, prezentujące kulturę rdzennych Indian.

W trakcie spotkania łączymy klasyczne pieśni indiańskie (wykonywane w rdzennym języku), z pieśniami CEREMONIALNYMI (śpiewanymi w języku hiszpańskim oraz angielskim). Uczymy się nastrojowych utworów, które wykonywane są podczas rytuałów na całym świecie - są to pieśni, które mają za zadanie wznosić Ducha, skupić uczestników ceremonii na pozytywnych myślach i wizjach podczas wspólnych praktyk. 
Pieśni Ceremonialne są znane i popularne w świecie spotkań i praktyk szamańskich w obu Amerykach i Europie, co umożliwi uczestnikom ich rozpoznanie i wspólne śpiewanie na tego typu spotkaniach.

Jeśli posiadasz swoje własne instrumenty (bębny, grzechotki, przeszkadzajki itp) - zabierz je ze sobą, aby uczestniczyć we wspólnym graniu (nie jest to jednak konieczne).
Zabierz ze sobą również coś do pisania, by zanotować teksty pieśni i ich tłumaczenia. Warto mieć ze sobą dyktafon, aby nagrać poprawne wykonanie pieśni.

Wideo promujące warsztaty: 
https://www.youtube.com/watch?v=kQOaGiEkiKk
https://www.youtube.com/watch?v=IA8R4bJS0Sw
 

Prowadzący: Tomasz Czyba  (Harevis) - Majański Strażnik Dnia (the Daykeeper) polskiego pochodzenia. Muzyk, kompozytor, flecista, terapeuta. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. W czerwcu 2014 został inicjowany podczas ceremonii ognia na Majańskiego Strażnika Dnia. Twórca muzyki inspirowanej kalendarzem Chol'Qij/Tzolkin (Maltiox Project - The 20 Mayan Naguales). Indywidualny psychoterapeuta metody Regresing(R) oraz prowadzący Medytacje Dynamiczne wg Osho.
Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO

Iximché i Kakao to święte rośliny Majów, wykorzystywane na wiele różnych sposobów.
Te dwie święte rośliny posiadają właściwości, które pozwalają się zrelaksować i nakarmić ciało wewnątrz i od zewnątrz. Są pełne wartości odżywczych, antyoksydantów i witamin. Dlatego też Drzewo Iximche (czyt. Iszimcze) może być na prawdę nazwane "Majańskim Drzewem Życia".
Majowie łączyli różne rośliny, aby stworzyć "Napój Bogów", którego efektem była wytrzymałość i optymalne zdrowie. Taki pokarm w majańskiej społeczności otrzymywali jedynie gracze (w piłkę) oraz członkowie klas elitarnych.

Kakao było używane podczas obrzędów ceremonialnych oraz w codziennym życiu. Ziarno kakaowca funkcjonowało również jako jednostka monetarna. 
Majowie wiedzieli, że Kakao może nas nauczyć jak wejść głębiej w nasze serca i umysły oraz w
serce Matki Ziemi. Pomaga na nowo odkryć prawdziwą magię uzdrawiającej siły. Magię, którą
mamy w sobie! Zgodnie z tradycją jest to ziarno zasiane dawno, dawno temu i kultywowane przez naszą Prababkę Czasu Ixmucane 
(czyt. Iszmukane), 
w preklasycznej erze Majów.

Jedną z tradycyjnych intencji tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i przywrócenie harmonii pomiędzy kobietami i mężczyznami na Ziemi.  
Kakao otwiera również Serce, harmonizuje i poprawia samopoczucie.

Napój, który przyrządzimy składa się z 4 składników: kakao, miodu, orzechów i wody. 
Podczas ceremonii za pomocą pieśni i inwokacji przywołuje się 20 wartości, Naguali, archetypów z majańskiej tradycji.

Przyłączcie się do nas w ten Święty Majański Czas, w którym obudzimy ducha Ziemi i podzielimy się starożytnymi receptami Majańskiej Prababci Ixmucane.
Ze względu na małą dostępność rośliny z Gwatemali ceremonie Kakao & Iximche odbywają się rzadko i są na prawdę wyjątkowe.


Prowadzący: Tomasz Czyba  (Harevis) - Majański Strażnik Dnia (the Daykeeper) polskiego pochodzenia. Muzyk, kompozytor, flecista, terapeuta. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. W czerwcu 2014 został inicjowany podczas ceremonii ognia na Majańskiego Strażnika Dnia. Twórca muzyki inspirowanej kalendarzem Chol'Qij/Tzolkin (Maltiox Project - The 20 Mayan Naguales). Indywidualny psychoterapeuta metody Regresing(R) oraz prowadzący Medytacje Dynamiczne wg Osho.
WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne

Nana Marina przylatuje z Gwatemali, by przekazać starożytną wiedzę jej przodków, zawartą w rytuałach, inwokacjach, gestach i zrozumieniu niewidzialnych sił, mających wpływ na nasze życie. Głęboko w kulturze Majów zakorzeniony jest kontakt ze światem subtelnych energii, które przywołuje się podczas codziennego życia, aby pomagały nam zachować zdrowie, kontakt z Naturą i własną energią oraz wspierać w każdym momencie życia.

Podczas warsztatu Nana Marina poświęci czas przede wszystkim pracy nad lepszym zrozumieniem energetyki kobiecej. Nauczy uczestniczki praktycznych metod wsparcia swojego pola energii oraz komunikacji z korzystnymi siłami duchowymi. Przekaże ćwiczenia praktyczne i zaprezentuje nowe (dla świata Zachodu) spojrzenie na aspekt energii, które przyniesie korzyść dla zdrowia ciała, umysłu i ducha każdej kobiety. 

Celem warsztatu jest pomoc w zrozumieniu i nauczeniu się jak kobieta może wzmocnić swoją energetykę i lepiej zrozumieć energię żeńską w sobie. Uczestniczki dowiedzą się również jak chronić i zabezpieczać swoje pole osobiste, a także utrzymywać emocjonalną równowagę.

W czasie warsztatu Nana Marina posłuży się takimi technikami tradycji majańskiej, jak: 
- uzdrawiające masaże majańskie
- praca dywinacyjna z tytoniem
- zioła uzdrawiające
- komunikacja z ogniem
- ceremonia kakao
- specjalne ćwiczenia energetyczno-fizyczne


Indywidualne konsultacje uzdrawiające (z możliwością dywinacji) z Naną Mariną

OPIS: 
Sesja trwa około 1-1,5 godz. W jej trakcie Nana Marina przeprowadza analizę osobistej energii urodzeniowej danej osoby (wykorzystując wiedzę, kosmologię majańską), stosuje diagnozę energetyczną, doradza w zakresie zdrowia i indywidualnej ścieżki życia. 
Jeśli jest taka potrzeba, wykorzystuje również masaże majańskie oraz wróżenie z tytoniu (dywinacja z użyciem Puro - specjalnej formy gwatemalskiego tytoniu).

Opłata: 180 zł 

Zgłoszenia: [email protected]
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko, 
- dokładną datę urodzenia, łącznie z godziną (lub przybliżonym czasem)
- nr telefonu kontaktowego

Prosimy o punktualne przybycie, ponieważ mamy ograniczoną ilość miejsc i limitowany czas dla jednej osoby - dziękujemy za zrozumienie!


Prowadząca: Nana Marina Cruz, Gwatemala - majańska uzdrowicielka, szamanka, członkini Starszyzny Majów (Nana Marina), kultywująca starożytną majańska tradycję, przekazywaną w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Nana Marina przekazuje wiedzę Majów światowi zachodniemu, przypominając o naszym głębokim powiązaniu ze starożytnym światem i Matką Ziemią - świadome wykorzystanie tych duchowych i energetycznych połączeń może mieć głęboki wpływ na nasze współczesne, codzienne życie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

TERMINY:


Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych:
Niepołomice - Staniątki, 2 grudnia 2017
sobota, godz. 10:00-18:00

Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO:
Niepołomice - Staniątki, 25 listopada 2017
sobota, godz. 15:30-20:30

WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne:
Niepołomice - Staniątki, wrzesień 2018
sobota, godz. 10:00-19:00
niedziela, godz. 9:00-17:00
W piątek, 8 września - KONSULTACJE INDYWIDUALNE!


W trakcie spotkań przewidziane są przerwy na napoje i lekkie posiłki lub przekąski. Na Warsztacie Pieśni oraz Warsztacie DLA KOBIET będzie również przerwa obiadowa/catering (posiłki nie są wliczone w cenę warsztatu, pokrywają je uczestnicy samodzielnie; na sali dostępne będą herbaty, zioła itp).
W dniu warsztatów/ceremonii (a najlepiej również dzień przed i po) zaleca się zachowanie czystości energetycznej - unikamy alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów i mięsa, a także stresu. 


 
Miejsce: 
Niepołomice - Staniątki 58 - "MALOKA Staniątki"
Czas dojazdu samochodem z Krakowa - 25-30 minut. Do Staniątek dojeżdżają busy i autobusy podmiejskie oraz pociąg.
W Staniątkach istnieje możliwość noclegu na miejscu: 35 zł/nocleg bez wyżywienia (na miejscu dostępny aneks kuchenny).


Inwestycja: 
Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich: 165 zł 
Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO:
 180 zł
WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne: 530 zł
Indywidualne sesje z Naną Mariną: 180 zł


ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

Kontakt i rezerwacja miejsc:
e-mail: [email protected]
tel. 796 871 888

Rezerwacja na warsztaty nastąpi tylko po wpłacie zadatku. 
UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zadatek jest bezzwrotny. 
Zwrot zadatku nastąpi tylko wówczas, gdy spotkanie zostanie odwołane z winy organizatora (ze względów technicznych, bądź z powodu za małej ilości rezerwacji) - wpłacona kwota zadatku zostanie wówczas zwrócona w całości.


Wysokość zadatku: 
- Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych - 65,00 zł
- Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO 
65,00 zł
- WARSZTATY DLA KOBIET-Majańskie Techniki Energetyczne 100,00 zł


Nr konta podany zostanie po przesłaniu zgłoszenia mailem:[email protected] 
Prześlij e-mail ze swoimi danymi (imię i nazwisko) i numerem telefonu kontaktowego.
 


* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW (i nie później niż 7 dni PRZED terminem kursu, aby była możliwość wystawienia faktury płatnej przelewem PRZED warsztatem).

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej