BANANY (bez siarki) - suszone owoce (0,5 kg) Powiększ do pełnego rozmiaru

BANANY (bez siarki) - suszone owoce (0,5 kg)

BOGACTWO POTASU I MAGNEZU. ZAWIERAJĄ SEROTONINĘ (HORMON SZCZĘŚCIA). BEZ SIARKI I KONSERWANTÓW!

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

17,43 zł

Obniżka!

-30%

24,90 zł

Banany te zachowują doskonały smak dzięki procesowi naturalnego suszenia, w którym nie stosuje się siarki ani cukru. Bardzo aromatyczne, bogate w składniki odżywcze (m.in. witaminy z grupy B, kwas foliowy, wapń, magnez, żelazo).

Suszone banany zawierają znaczne ilości serotoniny, zwanej potocznie hormonem szczęścia, co wpływa na odprężenie i zrelaksowanie całego organizmu. Są też niezwykle bogatym źródłem potasu, co wpływa na pracę mózgu oraz na poprawę koncentracji. W szczególności zalecane są dla osób, które pracują umysłowo i uczących się. Potas zalecany jest również w przypadku skurczów mieśni.
 

Suszone banany mają trzy razy więcej magnezu i potasu niż świeże. Zapobiegają skurczom mięśni (potas) i obniżają ciśnienie. Pomagają zwalczać bakterię odpowiedzialną za powstawanie wrzodów żołądka i sprzyjają ich gojeniu. Dzięki witaminom z grupy B i tryptofanowi (aminokwas występujący w naturalnych produktach spożywczych) doskonale poprawiają nastrój i obniżają ciśnienie.  

Suszone banany zawierają szereg niezbędnych dla zdrowia minerałów, a dokładnie rzecz ujmując wapnia, fosforu, fluoru i magnezu oraz witamin C, B1. B2, B12, A, E. Znajdują się tam również konieczne dla budowy komórek krwi żelazo, cynk, selen, fluor, mangan i jod. Mimo, iż w swoim składzie posiadają mniej błonnika niż zboża, to ma on niezwykle istotny wpływ na przemianę materii.


Sposób spożycia:
Idealny dodatek do deserów, musli i płatków śniadaniowych, wypieków; mogą być też spożywane jako samodzielna zdrowa, smaczna przekąska.

Owoce bez siarki, cukru i konserwantów! 
Waga: 0,5kg

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej