MORELE (bez siarki) - suszone owoce (200g) Powiększ do pełnego rozmiaru

MORELE (bez siarki) - suszone owoce (200g)

PRZECIW NOWOTWOROM, ODMŁADZAJĄ, ODKWASZAJĄ. BEZ SIARKI I KONSERWANTÓW!

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 8

10,90 zł

Obniżka!

-2,00 zł

12,90 zł

Suszone morele niesiarkowane są bogatym źródłem beta-karotenu, doskonałego przeciwutleniacza, chroniącego przed działaniem wolnych rodników. Wspierają dzięki temu leczenie i profilaktykę wielu chorób cywilizacyjnych, a także opóźniają procesy starzenia.

Beta-karoten powoduje, że cera promienieje i długo zachowuje młodzieńczy wygląd. Dowiedzione zostało również antynowotworowe działanie zawartego w morelach beta-karotenu. Z tego powodu spożywanie ich zalecane jest osobom palącym, mającym problemy z układem krążenia i układem oddechowym.

Ponadto morele bogate są w potas, który reguluje ciśnienie krwi i pracę nerek, a także w żelazo, wapń, fosfor, witaminy PP, B i C oraz błonnik. Ich jedzenie poprawia trawienie i zapobiega anemii.

Morele, zwłaszcza suszone, mają działanie zasadotwórcze. Powinny je jeść osoby cierpiące na nadkwasotę. Zjedzenie kilku moreli po treningu przywróci równowagę kwasowo-zasadotwórczą w organizmie.

Morele zalecane są takich dolegliwościach, jak:
- nadciśnienie
- anemia 
- kamica nerkowa 
- niedobór estrogenów u przechodzących menopauzę kobiet (reguluje go zawarty w morelach bor) 
- osteoporoza 
- obrzęki (poprzez wydalenie za sprawą potasu nadmiaru wody w organizmie)
- zgaga, nadkwasota
- przedwczesne starzenie.

Sposób spożycia:
Morele są idealnym dodatkiem do deserów, musli i płatków śniadaniowych, wypieków lub mogą być spożywane jako samodzielna zdrowa, smaczna przekąska (słodka i aromatyczna). Sprawdzają się również jako dodatek do mięs, sałatek, pierogów, knedli.

Owoce bez siarki, cukru i konserwantów! 
Niesiarkowane morele mają inną barwę niż te z siarką - siarkowane są jaskrawopomarańczowe, pięknie wyglądają, ale marnie smakują. Z kolei niesiarkowane są brązowe, ale za to ich słodycz i aromat są stuprocentowo prawdziwe.
Kraj pochodzenia:
 Turcja

Waga: 200g

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej
Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

2017-07-15

Uczestnicy poznają sposoby codziennej higieny kręgosłupa i sylwetki (poczynając od diety korzystnej dla stawów, odpowiednich ziół itp, poprzez zmianę sposobu spania, czy siedzenia). Jednym z kluczowych elementów zajęć są specjalne ćwiczenia usprawniające kręgosłup (pochodzące z chińskiego systemu Tai Chi {Taiji}), które powoduje jego uelastycznienie i uzdrowienie. Efekt – to eliminacja bólów, sztywności odcinka krzyżowego, większa sprawność i ruc

Czytaj więcej
Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

2017-04-29

Koncerty na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. SPOTKANIA CYKLICZNE.

Czytaj więcej