PAPAJA (bez siarki) - suszone owoce (200g) Powiększ do pełnego rozmiaru

PAPAJA (bez siarki) - suszone owoce (200g)

BOGACTWO WITAMIN, BETA-KAROTENU, MINERAŁÓW. BEZ SIARKI I KONSERWANTÓW!

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

22,01 zł

Obniżka!

-15%

25,90 zł

Melonowiec właściwy, nazywany potocznie papają, w wielu krajach nazywany jest „owocem dobrego zdrowia”. 
Miąższ papai zawiera ogromne ilości witamin i substancji bioaktywnych korzystnie wpływających na zdrowie (
witaminy C, A, K, E, kwas foliowy, magnez, wapń i potas). Papaja posiada ponadto dużą dawkę przeciwutleniaczy i więcej beta-karotenu niż marchew
Owoce te (szczególnie suszone) wpływają bardzo pozytywnie na proces trawienia, dzięki zawartym w nich enzymom. Skutecznie radzą sobie z białkiem, tłuszczami i skrobią. Dzięki tym właśnie właściwościom papaja może stać się świetną słodką przekąską, zwieńczającą wykwintny obiad.

Według naukowców papaja wpływa również pozytywnie na pracę tarczycy. Pomaga ona produkować argininę, czyli aminokwas odgrywający kluczową rolę w profilaktyce i terapii miażdżycy, nadciśnienia, arytmii. Arginina bierze także udział w odbudowie komórek wątroby, mięśni i kości oraz komórek skóry.
Mieszkańcy krajów tropikalnych stosują go jako afrodyzjak (wzmaga siły miłosne) -  zawarta w papai arginina jest uznawana za składnik wpływający na męską płodność.

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, papaja chroni przed chorobami nowotworowymi, serca, jaskrą, reumatyzmem i rozedmą płuc. Oprócz tego pomaga zwalczać objawy zespołu nadwrażliwości jelita grubego oraz poprawia kondycję układu odpornościowego. 

Sposób spożycia:
Jest idealnym dodatkiem do deserów, musli i płatków śniadaniowych, wypieków lub może być spożywana jako samodzielna zdrowa, smaczna przekąska (słodka i aromatyczna).

Owoce delikatnie suszone, bez siarki, cukru i konserwantów! 
Kraj pochodzenia:
 Tajlandia; Sri Lanka (zależnie od dostawy)

Waga: 200g

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej