KUDZU ekstrakt 500mg - kapsułki (100 szt) NAŁOGI, MIGRENY, MENOPAUZA, NASTRÓJ Powiększ do pełnego rozmiaru

KUDZU ekstrakt 500mg - kapsułki (100 szt) NAŁOGI, MIGRENY, MENOPAUZA, NASTRÓJ

Kudzu zawiera substancje, które pomagają uwolnić się od uzależnień. Wyciągi z kudzu wykorzystuje się przede wszystkim w terapii uzależnienia od alkoholu, ale dowiedziono, że pomagają odstawić też nikotynę, amfetaminę i kokainę. Kudzu polecane jest kobietom w okresie menopauzy i po menopauzie oraz tym, u których występuje niedobór estrogenów.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 5

53,90 zł

Kudzu (Pueraria lobata) to pnącze, które rośnie bardzo szybko i może zyskać aż 30cm długości w ciągu zaledwie jednej doby. Surowcem medycznym jest korzeń rośliny, który dorasta nawet do 2m długości, wykorzystywane są także kwiaty. Korzeń i pędy kudzu są jadalne i stanowią element kuchni chińskiej, japońskiej i wietnamskiej. Pędy z liśćmi mogą być smażone lub gotowane, a bogaty w skrobię korzeń można upiec lub ugotować, a także przetworzyć na proszek i wykorzystać do przygotowania deserów, zup, czy nawet herbaty.

Kudzu zawiera substancje, które pomagają uwolnić się od uzależnień.
Wyciągi z kudzu wykorzystuje się przede wszystkim w terapii uzależnienia od alkoholu, ale dowiedziono, że pomagają odstawić też nikotynę, amfetaminę i kokainę.

W tradycyjnej medycynie chińskiej korzeń kudzu nazywa się ge gen i stosowany jest w migrenach i zaburzeniach neurologicznych, w celu oczyszczenia i ochrony wątroby oraz nerek, a także w celu złagodzenia niekorzystnych skutków spożywania alkoholu. Chińczycy i Japończycy cenią kudzu za wysoką zawartość izoflawonów, która jest znacznie wyższa niż w soi, a także za właściwości rozgrzewające. Korzeń kudzu w formie proszku, tabletek, kapsułek, nalewek i ekstraktów sprzedawany jest w Azji jako środek sprzyjający zmniejszeniu masy ciała, powiększający biust, poprawiający wygląd skóry i odmładzający.

ZASTOSOWANIE
- pomocniczo przy odstawieniu alkoholu, nikotyny oraz substancji psychoaktywnych
- w celu złagodzenia objawów zatrucia alkoholowego i kaca
- w okresie menopauzy lub w przypadku niedoboru estrogenu
- wspomaganie funkcjonowania serca i układu krążenia
- wspomaganie metabolizmu węglowodanów (regulacja wagi)
- w celu poprawy nastroju.Uzależnienia
Kudzu cenione jest przede wszystkim za zawartość substancji, które oddziałują na mózg w taki sposób, który pomaga w leczeniu uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, a także od nikotyny, amfetaminy i kokainy. Substancje te zaliczane są do izoflawonów. 80% z nich stanowi pueraryna, a pozostałe to daidzeina, daidzyna, genisteina oraz ich pochodne. Istotne jest to, że nie wykazują one działania toksycznego, tak jak leki stosowane w leczeniu uzależnień.

Badania naukowe nad wyciągami z kudzu prowadzone w ostatnich latach wykazały, że zawarte w nich izoflawony hamują rozkład serotoniny i dopaminy – neurotransmitterów, których poziom wzrasta po wypiciu alkoholu lub po zażyciu narkotyku i powoduje odczuwanie przyjemności oraz zmniejszenie stresu, uruchamiając koło uzależnienia. Tabletki z kudzu przyczyniają się więc do zwiększenia poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu, a tym samym do poprawy i stabilizacji nastroju, umożliwiając osobie uzależnionej łatwiejszą rezygnację z używki.

Co więcej, izoflawony kudzu wpływają na metabolizm alkoholu w wątrobie poprzez hamowanie aktywności enzymów rozkładających etanol do aldehydu octowego, a dalej do kwasu octowego. Aldehyd octowy jest bardziej toksyczny od etanolu i wywołuje nieprzyjemne objawy zatrucia, takie jak ból głowy, nudności, wymioty i zaczerwienienie twarzy. Spowolnienie metabolizmu alkoholu przez izoflawonoidy obecne w kudzu skutkuje ograniczeniem objawów zatrucia, a także łagodzi tzw. kaca.

Układ krążenia
Daidzeina i pueraryna zawarte w kudzu korzystnie oddziałują na krążenie i pracę układu sercowo-naczyniowego poprzez zapobieganie sklejania się płytek krwi i zmniejszanie lepkości krwi. Pomagają również w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego.

Hormony
Izoflawony kudzu zaliczane są do fitohormonów i wykazują działanie podobne do estrogenu. Dzięki temu wyciągi z kudzu łagodzą nieprzyjemne objawy menopauzy i okresu postmenopauzalnego, takie jak uderzenia gorąca, dolegliwości skórne, czy zawroty głowy. Dodatkowo podnoszą nastrój i zwiększają popęd płciowy, a także pozytywnie wpływają na gęstość kości.

Glikemia/Cukrzyca
Pueraryny obecne w kudzu pozytywnie wpływają na kontrolę glikemii. W badaniach na zwierzętach zaobserwowano, że związki te sprzyjają obniżeniu poziomu glukozy we krwi, poprawiają tolerancję tkanek na glukozę, a także zwiększają jej poziom w mięśniach szkieletowych.

Pamięć/Mózg
Wyciągi z kudzu wykazały działanie ochronne na komórki nerwowe w badaniach z udziałem kobiet w okresie menopauzy oraz w badaniach na zwierzętach. Pueraryny zawarte w kudzu okazały się hamować utratę pamięci związaną z wiekiem i menopauzą.Sposób spożycia: 
1 kapsułka 2-3 razy dziennie.

Kudzu jest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na produkt.


Opakowanie: 100 kapsułek
1 kapsułka zawiera 500mg ekstraktu z kudzu standaryzowanego na 40% izoflawonów

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej