MŁODY JĘCZMIEŃ w proszku Powiększ do pełnego rozmiaru

MŁODY JĘCZMIEŃ w proszku

"ZIELONE MLEKO", POTĘŻNA DAWKA WITAMIN I MINERAŁÓW, POLECANY WEGETARIANOM.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 11

6,90 zł

Młody Jęczmień BIO w proszku (pochodzący z uprawy ekologicznej), zwany jest również: zielona żywność i zielone mleko.
Naturalny Młody Jęczmień znakomicie oczyszcza i uzupełnia niedobory składników mineralnych w organizmie. Jako źródło niezbędnych aminokwasów polecany jest każdemu bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

Jęczmień (Hordeum vulgare) to gatunek powszechnie znanej trawy zielonej, w której liściach znajduje się mnóstwo cennych substancji odżywczych. Liście tego wyjątkowo zdrowego zboża, zawierają wiele witamin, minerałów i białek niezbędnych w prawidłowo zbilansowanej diecie. Spożywanie Jęczmienia działa na organizm jak naturalny, zielony „dopalacz”. Dlatego też jęczmień jest szczególnie polecany osobom dbającym o zdrowie (idealny dla sportowców).

Źdźbła jęczmienia są często określane mianem rogu obfitości w składniki witalne oraz jako najbogatszy środek spożywczy świata (dr Yoshihide Hagiwara). Sok z jęczmienia dostarcza dwa razy więcej wapnia niż mleko, 30 razy więcej witamin z grupy B niż mleko oraz dodatkowo istotną, szczególnie dla wegetarian, witaminę B12, równie dużo prowitaminy A, zwanej Beta-Karotenem, siedem razy więcej witaminy C w porównaniu do pomarańczy, pięć razy więcej żelaza niż szpinak, jak również duże ilości ważnych składników mineralnych, takich jak magnez, potas, miedź i cynk.

Jednym z bardzo ważnych składników produktu jest Witamina B17. Enzymy zawarte w jęczmieniu neutralizują substancje kancerogenne. 
Chlorofil to zielony barwnik kondensujący energię słoneczną. Budową przypomina cząsteczkę hemoglobiny, która nadaje czerwone zabarwienie krwi, jednak zamiast żelaza posiada atom magnezu w środku molekuły (magnez jest niezbędnym pierwiastkiem dla naszego organizmu). Chlorofil zawarty w sproszkowanym jęczmieniu wykazuje działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Poza tym pomaga leczyć niedokrwistość. 

Właściwości Młodego Jęczmienia
- znakomicie oczyszcza organizm
- uzupełnia niedobory składników mineralnych
- pomaga przedłużyć młodość
- korzystnie wpływa na samopoczucie
- polepsza wchłanianie zawartości pestek moreli gorzkiej (w terapii antyrakowej)
- przeciwdziała anemii
- hamuje i zmniejsza stany zapalne
- zapobiega miażdżycy, nadciśnieniu

Wskazany również dla dzieci
Liczne składniki mineralne wywierają pożądany wpływ na budowę kości i pomagają dzieciom z problemem koncentracji. Młody jęczmień zawiera serotoninę i tryptofan, czyli tak zwane „hormony szczęścia", odpowiedzialne za poprawę nastroju.


Stosowanie
1 łyżeczka proszku 2-3 x dziennie, mieszamy z chłodną, wcześniej przegotowana wodą, 30 minut przed spożyciem. Mieszamy najlepiej porcelanową lub szklaną łyżeczką.
W okresie szczególnego przeciążenia fizycznego bądź psychicznego można zwiększać zalecane ilości. 

Jęczmień można stosować jako dodatek do wszelkiego rodzaju sałatek, napojów odżywczych typu smoothie, zup itd. Doda wartości odżywczej praktycznie każdej potrawie, do jakiej go dosypiemy, należy jednak pamiętać, że gorąca woda niszczy wartościowe składniki zawarte w jęczmieniu.


Waga:
 125g; 0,5kg

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej