Zestaw do wyprażania kadzideł i ziół Powiększ do pełnego rozmiaru

Zestaw do wyprażania kadzideł i ziół

Zestaw ten jest zaprojektowany do wyprażania kadzideł sypkich w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

33,00 zł

Zestaw ten jest zaprojektowany do wyprażania kadzideł sypkich w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach (standardowe mieszkanie itp)
Składa się on z:
- szczypczyków,
- miedzianej czarki do wyprażania ziół, żywic, etc.,
- skrobaka do oczyszczania czarki.

Najczęściej używany do spalania ziół i kadzideł 
węgiel drzewny, daje bardzo wysoką temperaturę, co powoduje zbyt szybkie wypalanie się kadzidła (część olejków eterycznych ulegnie spaleniu). 
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest użycie zestawu do wyprażania, który spala zioła i żywice w niższej temperaturze.
Składa się on z trzech elementów: specjalnych szczypczyków, miedzianej czarki, w której kadzidło/zioło/żywica ulega wyprażaniu oraz skrobaka do oczyszczania czarki. 
Atutem powyższego podejścia jest możliwość płynnej regulacji prędkości wyprażania, przez zmienianie odległości czarki od płomienia. W momencie gdy uznamy, że została uwolniona odpowiednia ilość olejków, proces możemy natychmiast przerwać. 
Dzięki doskonałemu przewodnictwu cieplnemu miedzi cały proces trwa nie dłużej niż 1-2 minuty, a zużycie samego kadzidła jest znacznie niższe (przykładowo na pomieszczenie ok. 12 m2 wystarczy 0,2 grama białej szałwii).


Sposób użycia:
Do miedzianej czarki nasypać niewielką ilość kadzidła, zapalić świecę (najlepiej z naturalnego wosku pszczelego), czarkę z kadzidłem ująć szczypczykami, przesunąć i zamknąć blokadą szczypczyków. Posługując się szczypczykami umieścić czarkę z kadzidłem nad płomieniem (nie za blisko, gdyż będzie się osadzała na czarce sadza). Po chwili zaczną się unosić w sposób widoczny olejki eteryczne, a samo kadzidło ulegnie wyprażeniu. Jeśli w naszym odczuciu proces przebiega zbyt szybko należy zwiększyć odległość od płomienia. 

Spalanie świecy z wosku pszczelego dodatkowo rozprzestrzenia zapach miodu i propolisu, eliminuje promieniowanie elektromagnetyczne, jonizuje ujemnie powietrze, co jest szczególnie korzystne w pomieszczeniach, gdzie przebywają osoby chore, działa bardzo korzystnie na układ oddechowy, krążenia i nerwowy, wycisza emocje, usuwa negatywne myśli. 
W porównaniu z podgrzewaczami parafinowymi, płomień świecy woskowej osiąga wyższą temperaturę, co ma znaczenie w procesie wyprażania.

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej