Werbena Hiszpańska (olejek eteryczny) Powiększ do pełnego rozmiaru

Werbena Hiszpańska (olejek eteryczny)

Olejek z werbeny posiada intensywny cytrynowy zapach. Jest niezwykle silnym afrodyzjakiem. Wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, tonizujące, rozkurczowe i przeciwwirusowe. Składniki, które zawiera ten olejek wpływają na ograniczenie rozmnażania wirusów grupy, drożdżaków i bakterii. 
Stosowany w pielęgnacji ujędrnia, odmładza i tonizuje skórę, a także ogranicza nadmierne pocenie się.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

16,90 zł

Olejek z werbeny jest otrzymywany z liści i kwiatów werbeny podczas przeprowadzania destylacji parą wodną. Destylacja sprawia, iż zachowane są wszystkie substancje mineralne i witaminy. W swoim składzie olejek z werbeny zawiera przede wszystkim cytral (aż do 70%), limonen, nerol i geraniol.

Olejek z werbeny posiada intensywny cytrynowy zapach. Jest niezwykle silnym afrodyzjakiem. Kiedyś sądzono, że dotknięcie drugiej osoby dłońmi, które są umyte w olejku z werbeny może wzbudzić miłość w drugiej osobie, a Grecy kwiaty werbeny umieszczali w winie.

Wykazuje on działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, tonizujące, rozkurczowe i przeciwwirusowe. Składniki, które zawiera ten olejek wpływają na ograniczenie rozmnażania wirusów grupy, drożdżaków i bakterii.

Stosowany w pielęgnacji ujędrnia, odmładza i tonizuje skórę, a także ogranicza nadmierne pocenie się.

Jest pomocny w leczeniu bezsenności, wpływa relaksująco na układ nerwowy, wycisza wszelkie napięcia emocjonalne, a dzięki właściwościom rozkurczowym, pomocny przy bolesnych miesiączkach. Działa łagodzący na migreny i mdłości.

Polecany do masażu przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, szczególnie jeśli występują bole mięśni czy stłuczenia.

Zastosowanie olejku werbenowego:
- używany jako składnik perfum. Perfumy zawierające olejek z werbeny posiadają niezwykle orzeźwiającą nutę cytrusów
- polecany do pielęgnacji skóry dojrzałej, wpływa na jej ujędrnienie i działa tonizująco
- do łagodzenia bólu mięśni przed i po wysiłku, a także do masaży sportowych, regenerujących i ujędrniających
- zalecany w leczeniu wspomagającym w migrenie, nerwobólach, bezsenności, grypie, przeziębieniu
- może być stosowany zewnętrznie w okładach przy źle gojących się ranach, w wysypkach i obrzękach
- jako płukanka podczas zapalenia błony śluzowej jamy ustnej

Olejek z werbeny ma piękny, intensywny, cytrynowy, swój osobisty zapach, który działa niezwykle relaksująco, uspokajająco, antydepresyjnie. Działa kojąco na układ nerwowy, uspokaja psychikę i daje poczucie odprężenia, redukuje stres. Stosowany do masażu i inhalacji pomaga złagodzić objawy kataru i przeziębienia. 

Pojemność: ok. 10 ml

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej