Miód WIELOKWIATOWY (ceramika 0,45 kg) Powiększ do pełnego rozmiaru

Miód WIELOKWIATOWY (ceramika 0,45 kg)

Miód wielokawiatowy, pakowany w dekoracyjną kamionkę (ceramiczną beczułkę).
Stosowany jest szczególnie w chorobach alergicznych. Zalecany jest również przy przeziębieniach, schorzeniach górnych dróg oddechowych, nieżycie żołądka i jelit, wyczerpaniu nerwowym, a także fizycznym i psychicznym. Ze względu na łagodny i słodki smak, miód wielokwiatowy polecany jest szczególnie dla dzieci.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

33,25 zł

Obniżka!

-5%

35,00 zł

Miód wielokawiatowy, pakowany w dekoracyjną kamionkę (ceramiczną beczułkę).

Miód wielokwiatowy uważany jest za najpopularniejszą odmianę miodu. Pochodzi z nektaru zbieranego przez pszczoły z różnych roślin uprawnych, łąkowych, leśnych i górskich. Ma barwę jasno kremową, herbacianą.
Po skrystalizowaniu jest jasnoszary lub jasno brązowy.

Ten miód ma wyrazisty zapach podobny do zapachu wosku pszczelego. Smak bardzo różnorodny, zależy od mieszanki nektarów przyniesionych do ula.

Ze względu na łagodny i słodki smak, miód wielokwiatowy polecany jest szczególnie dla dzieci.

 

Na walory odżywcze i lecznicze miodu wielokwiatowego decydujący wpływ ma właśnie różnorodność roślin miododajnych, z których pszczoły zbierały pożytek. Miód wielokwiatowy stosowany jest szczególnie w chorobach alergicznych (zwłaszcza górnych dróg oddechowych). Mnogość różnych antygenów pyłkowych pozwala na zastosowanie go w myśl podstawowej zasady homeopatycznej: „similia similibus curatur” - podobnie podobnym lecz.

Zalecany jest również przy przeziębieniach, schorzeniach górnych dróg oddechowych, nieżycie żołądka i jelit, wyczerpaniu nerwowym, a także fizycznym i psychicznym. Wzmacnia serce i naczynia krwionośne. Wspomaga wątrobę w jej funkcji detoksykacji.

Miody i produkty pszczele pochodzą z polskiej, rodzinnej firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży pszczelarskiej, a także z pasją promującą naturalne, rodzime produkty pszczele. Wszystkie produkty wytwarzane są według tradycyjnych receptur, bez dodatków konserwantów, z zachowaniem najwyższych standardów jakości.
Miody pochodzą z najczystszych ekologicznie rejonów Polski, głównie z obszaru Beskidu Małego.Kraj pochodzenia: Gospodarstwo Pasieczne Łysoń, Polska

Opakowanie: kamionkowa (ceramiczna) beczułka, brąz jasny, ciemny (kolor kamionki dobierany losowo)
Waga: ok. 0,45kg

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej
Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

2017-07-15

Uczestnicy poznają sposoby codziennej higieny kręgosłupa i sylwetki (poczynając od diety korzystnej dla stawów, odpowiednich ziół itp, poprzez zmianę sposobu spania, czy siedzenia). Jednym z kluczowych elementów zajęć są specjalne ćwiczenia usprawniające kręgosłup (pochodzące z chińskiego systemu Tai Chi {Taiji}), które powoduje jego uelastycznienie i uzdrowienie. Efekt – to eliminacja bólów, sztywności odcinka krzyżowego, większa sprawność i ruc

Czytaj więcej
Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

2017-04-29

Koncerty na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. SPOTKANIA CYKLICZNE.

Czytaj więcej