Miód LIPOWY (słoik 1,25 kg) Powiększ do pełnego rozmiaru

Miód LIPOWY (słoik 1,25 kg)

Miód lipowy uważany jest za jeden z najsmaczniejszych i najlepszych miodów odmianowych. Stosuje się go powszechnie jako najlepszy środek przy przeziębieniu, grypie i schorzeniach dróg oddechowych 

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 1

46,46 zł

Obniżka!

-5%

48,90 zł

Miód lipowy uważany jest za jeden z najsmaczniejszych i najlepszych miodów odmianowych. 
Płynny ma barwę od zielonkawo-żółtej do jasno-bursztynowej, a po skrystalizowaniu jest koloru biało-żółtego lub złocistego. W smaku jest dość ostry, lekko gorzkawy, ale o przyjemnym aromacie przypominającym woń kwiatów lipy. 

Pozyskanie czystego miodu lipowego w naturalnych warunkach jest dość trudne. Wszystko to za sprawą faktu, iż lipa jest drzewem stosunkowo rzadko spotykanym w naszym kraju. Ponadto drzewa te najczęściej rosną przy drogach, czy też parkach.
Bardzo trudno jest odnaleźć większe skupisko takich drzew, szczególnie takich rosnących w sprzyjających warunkach, czyli z dala od spalin samochodów. Tym bardziej miód lipowy jest bardzo cenny. Jego unikatowość oraz niesamowite właściwości wynikają z nektaru lipy.
O jakości miodu lipowego decyduje kilka ważnych czynników. Bardzo ważne jest, aby pszczoły miały dostęp do niezanieczyszczonych kwiatów lipy, bo wtedy nektar jest najlepszej jakości. W dużej mierze zależy to od pogody jaka jest w danym roku i jeśli jest szczególnie sprzyjająca nektarowaniu lip, to miody są wtedy wyjątkowo jasne. 

Oprócz cukrów redukcyjnych (glukozy i fruktozy) w jego składzie są związki charakterystyczne dla kwiatów lipy, tj. olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki i enzymy o właściwościach antybiotycznych.
Stosuje się go powszechnie jako najlepszy środek przy przeziębieniu, grypie i schorzeniach dróg oddechowych. Działa przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo, jest polecany w chorobach serca i układu krążenia
Jego spożywanie sprawdza się w leczeniu schorzeń układu nerwowego, nerwic, stresu i bezsenności. 

Pyszny smak miodu lipowego doskonale komponuje się w słodkich przekąskach, z ziołowymi herbatkami i naparami.
Ciepły napój z miodem, obojętnie czy jest to mleko czy herbata, wspaniale działa na osoby przeziębione rozgrzewając je poprzez działanie napotne miodu tego gatunku.

Miody i produkty pszczele pochodzą z polskiej, rodzinnej firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży pszczelarskiej, a także z pasją promującą naturalne, rodzime produkty pszczele. Wszystkie produkty wytwarzane są według tradycyjnych receptur, bez dodatków konserwantów, z zachowaniem najwyższych standardów jakości.
Miody pochodzą z najczystszych ekologicznie rejonów Polski, głównie z obszaru Beskidu Małego.


Kraj pochodzenia:
Gospodarstwo Pasieczne Łysoń, Polska

Opakowanie: szklany słoik
Waga: ok. 1,25 kg

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej
Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

2017-07-15

Uczestnicy poznają sposoby codziennej higieny kręgosłupa i sylwetki (poczynając od diety korzystnej dla stawów, odpowiednich ziół itp, poprzez zmianę sposobu spania, czy siedzenia). Jednym z kluczowych elementów zajęć są specjalne ćwiczenia usprawniające kręgosłup (pochodzące z chińskiego systemu Tai Chi {Taiji}), które powoduje jego uelastycznienie i uzdrowienie. Efekt – to eliminacja bólów, sztywności odcinka krzyżowego, większa sprawność i ruc

Czytaj więcej
Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

2017-04-29

Koncerty na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. SPOTKANIA CYKLICZNE.

Czytaj więcej