GONG Symfoniczny - TAM TAM / CHAO (50 cm) Powiększ do pełnego rozmiaru

GONG Symfoniczny - TAM TAM / CHAO (50 cm)

Gong Symfoniczny - Tam Tam (Chao) o średnicy 20 cali/50 cm.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 1

574,00 zł

Gong Symfoniczny - Tam Tam (Chao) o średnicy 20 cali/50 cm.

Gong ten ma wyraźnie zagięty brzeg i charakterystyczne kręgi naprzemienne: złotego, polerowanego metalu oraz czarnego, nie polerowanego stopu.

Gongi Tam Tam są wykonane ręcznie z twardego stopu metali. W środku polerowany jest na złoto, na zewnątrz matowy. Ze względu na jego zagięcie na brzegach brzmi bardziej basowo i masywniej niż Gong Fen.

Jest to prawdopodobnie najstarsza linia gongów dostępnych w obecnych czasach i prawdopodobnie najbardziej liczna. Gongi te wykonane są z brązu odlewanego do formuły około 76% miedzi i 23% cyny, plus śladowe ilości cynku i żelaza. Są one bardzo ciężkie. 

Właściwości dźwiękowe gangu Chao: ma on bardzo silny ton podstawowy, choć niektóre dodatkowe brzmienia i wariacje migotają cicho nad jego szczytem. Kiedy gra się forte lub fortissimo, wydźwięk jest znacznie szybszy z dużą ilością tonów, ale szybko wygasa. Gong ten produkuje szeroki zakres tonów i częstotliwości harmonicznych.

---------------------------------------------
SymfoniczneWietrzne pochodzą z manufaktur o wieloletnim doświadczeniu w produkcji talerzy perkusyjnych i gongów. Cała produkcja odbywa się rękodzielniczo; jedynymi maszynami są młoty hydrauliczne, które są używane do wstępnej obróbki stopu po jego rozgrzaniu.
W zależności od dostawy - są to gongi z Azji lub z miasta Wuhan w Chinach.


W cenie gongu zawarta jest klasyczna pałka ("czosnek") dedykowana do jego rozmiaru oraz sznur do zawieszenia.
Średnica: 20 cali / 50 cm

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej
Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

2017-07-15

Uczestnicy poznają sposoby codziennej higieny kręgosłupa i sylwetki (poczynając od diety korzystnej dla stawów, odpowiednich ziół itp, poprzez zmianę sposobu spania, czy siedzenia). Jednym z kluczowych elementów zajęć są specjalne ćwiczenia usprawniające kręgosłup (pochodzące z chińskiego systemu Tai Chi {Taiji}), które powoduje jego uelastycznienie i uzdrowienie. Efekt – to eliminacja bólów, sztywności odcinka krzyżowego, większa sprawność i ruc

Czytaj więcej
Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

2017-04-29

Koncerty na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. SPOTKANIA CYKLICZNE.

Czytaj więcej