"Jedność w Troistości" bransoletka MIEDŹ, ŻELAZO, MOSIĄDZ Powiększ do pełnego rozmiaru

"Jedność w Troistości" bransoletka MIEDŹ, ŻELAZO, MOSIĄDZ

Ręcznie wykonana przez tybetańskiego artystę, zdrowotna bransoleta z miedzi. Splot trzech metali: miedzi, żelaza i mosiądzu, misternie zaplatany.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 9

28,90 zł

Ręcznie wykonana przez tybetańskiego artystę, zdrowotna bransoleta z miedzi. Splot trzech metali: miedzi, żelaza i mosiądzu, misternie zaplatany.

Zdrowotne działanie bransolet miedzianych.
W dzisiejszych czasach mamy duże niedobory pierwiastków (w tym m.in. miedzi) w organizmie, ze względu na ubogą, wyjałowioną żywność i glebę, w której się ją uprawia. Miedź potrafi m.in. równoważyć biegunowość ciała, dzięki czemu leczenie organizmu staje się pełniejsze. Miedź posiada właściwości antybakteryjne. Stosowana jest m.in. jako środek przeciwko gruźlicy, infekcjom moczowym. 

Miedź nosi się również dla złagodzenia objawów reumatyzmu, artretyzmu i innych dokuczliwych bólów. 
Pomaga przy: zapaleniach stawów, schorzeniach kostnych, osłabieniu ścianek naczyń krwionośnych, jako prewencja przeciwko tętniakom, a także przy cukrzycy, epilepsji, bierze udział w wielu procesach, m. in. w budowie krwi, niezbędna jest więc w leczeniu przewlekłych anemii, które wykazują brak reakcji na stosowanie żelaza. Nieoceniona w leczeniu przewlekłych infekcji moczowych wywołanych bakterią essherichia colli, a także przy trądziku młodzieńczym. Miedź powinny nosić chore dzieci (przez dziesięć dni), m.in. w przypadku: anemii, zapalenia uszu. Dorośli obowiązkowo po 30 roku życia. 

Jeśli miedź przebarwia rękę, to znaczy, że działa i jest potrzebna. Żeby zmyć ślad przebarwienia wystarczy przetrzeć rękę od wewnętrznej strony, a miedzianą bransoletkę wyczyścić od czasu do czasu pastą. 
Podczas noszenia bransoletki zdarza się, że miejsce gdzie nosimy bransoletkę zmieni kolor na zielonkawy, zwłaszcza na początku, ale też i wtedy kiedy jesteśmy chorzy. To właśnie kwasy znajdujące się w pocie reagują z miedzią i miedź przenika do naszego ciała, gdzie oddziałuje na niektóre bakterie, zwłaszcza MRSA (oporne szczepy gronkowca).
Jeżeli jesteście praworęczni zakładajcie bransoletkę na lewą rękę i odwrotnie - wówczas działanie lecznicze bransoletki będzie mocniejsze.

Właściwości miedzi:
Jest przyswajana nie tylko z produktów spożywczych, ale również przez skórę.
Jest potrzebnym elementem dla kształtowania i wzmacniania tkanek i kości.
Przyczynia się do asymilacji żelaza potrzebnego dla tworzenia się hemoglobiny.
Ma przeciwzapalne działanie.
Stanowi skuteczne rozwiązanie do wspomagania leczenia zapalenia stawów.
Nadmiar miedzi samoczynnie wyeliminuje się z organizmu.

ŻELAZO
Objawy niedoboru: anemia, choroby serca, osłabienie zmęczenie, ból głowy, bicie serca, bolesne usta, zła krzepliwość krwi, brak czerwonych i białych krwinek, nie utrzymywanie bilansu cieplnego. Magiczne działanie miedzi to: przyciągnięcie miłości i pieniędzy; natomiast żelaza, to ochrona psychiczna.

Wymiary:
- regulowana średnica w pozycji wyjściowej: ok. 6 cm
- długość po obwodzie: ok. 16,5cm
- szerokość: ok. 0,8 cm
- waga: ok. 27g
Ważne! produkt ręcznie wykonany, więc każdy egzemplarz może różnić się drobnymi detalami.

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego

2017-12-04

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.

Czytaj więcej
Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

Warsztaty Energia Zaklęta w Kamieniu

2017-10-29

Warsztaty przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.

Czytaj więcej
KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej