Aromaterapia Powiększ do pełnego rozmiaru

Aromaterapia

Aromaterapia wykorzystuje silne właściwości lecznicze olejków eterycznych produkowanych z różnych części roślin, kwiatów, krzewów. Naturalne olejki w niezwykle skuteczny, a zarazem łagodny sposób oddziałują na nasz organizm

Więcej szczegółów

Aromaterapia wykorzystuje silne właściwości lecznicze olejków eterycznych produkowanych z różnych części roślin, kwiatów, krzewów. Naturalne olejki w niezwykle skuteczny, a zarazem łagodny sposób oddziałują na nasz organizm. Stosowane we właściwy sposób mogą wspomóc naszą walkę z różnymi dolegliwościami, nie powodując przy tym skutków ubocznych, jak to ma miejsce 

w przypadku typowej farmakologii. 
Jak działają olejki roślinne? Na pewno wielopłaszczyznowo. Aromat przenika całe nasze ciało wpływając na procesy biochemiczne organizmu, na układ nerwowy, trawienny, działając też na płaszczyźnie emocjonalnej.
Substancje lecznicze zawarte w olejkach najszybciej docierają do mózgu przez zmysł węchu. Przenikają do naszego systemu nerwowego, a także do płuc, stamtąd do krwioobiegu. Jeśli wcieramy je w skórę – przez pory skóry dostają się do układu limfatycznego, krwionośnego oraz do zakończeń nerwowych.

Aromaterapia przywraca naszemu organizmowi naturalną równowagę, pobudza jego siły obronne.
Działa oczyszczająco, antyseptycznie, zwalcza wirusy, grzyby, bakterie, wpływa na krążenie, łagodzi stany zapalne, działa antystresowo, uspakajająco.
Olejki stosuje się na różne sposoby:

 - Kąpiele
 - Masaże
 - Inhalacje

 - Sauna aromaterapeutyczna
 - Kompresy
 - Odświeżacze do szafy

Poza właściwościami leczniczymi, olejki eteryczne mają również zastosowanie w naturalnej kosmetyce. Bardzo silnie pobudzają one metabolizm komórek, poprawiają strukturę skóry, przyspieszają procesy regeneracyjne. Przyspieszają wymianę starych komórek na nowe, co odmładza naszą skórę. Skóra „potraktowana” olejkami staje się bardziej elastyczne, poprawia się jej ukrwienie, reguluje gospodarka tłuszczowa. 
Olejki eteryczne działają skutecznie i długo, nawet po zaprzestaniu ich stosowania!
Według jednej z teorii esencje roślin zawierają kod energetyczny, który działając na nas holistycznie /całościowo/ odblokowuje pojawiające się w nas zastoje energetyczne, które, zaburzając naturalną równowagę, wywołują choroby i różne dolegliwości. 

Każdy z nas może na codzień stosować olejki eteryczne, należy jednak przestrzegać kilku zasad:

Przed użyciem olejku zrób próbę uczuleniową
– wetrzyj kroplę olejku za uchem i sprawdź stan skóry po kilkunastu godzinach. Olejek może być przez ciebie używany, jeśli skóra pozostaje bez zmian.
Jeśli chcesz używać jakiegoś olejku, jego zapach musi ci się podobać! Często lepsze efekty lecznicze uzyskuje się mieszając ze sobą różne aromaty, staraj się jednak nie łączyć ze sobą więcej niż 5 olejków.
Nie stosuj nie rozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę; nie używaj ich również wewnętrznie.
Używając olejków: cytrynowego, pomarańczowego, mandarynkowego nie opalaj się przez 
6 godzin. Stosując leki homeopatyczne unikaj olejku eukaliptusowego.
W przypadku dzieci poniżej 6 roku życia, kobiet w ciąży, alergików, chorych na astmę, epilepsję, egzemę – aromaterapię należy stosować wyłącznie pod kontrolą specjalisty.


WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE STOSOWANIA OLEJKÓW

Wszystkie nasze olejki są standardowo przeznaczone do użytku zewnętrznego.

Natomiast ważnym jest, aby zrozumieć, że aplikacja olejków na skórę jest bardzo skuteczną procedurą terapeutyczną - po wtarciu na skórę (zalecane - na nośniku, w stylu oleju kokosowego zimnotłoczonego), esencje eteryczne dostają się do krwioobiegu i pracują na głębokim poziomie w organizmie.
Podobnie działa aromaterapia (inhalacje, kominek itp), stosowana od tysięcy lat w celach leczniczych.

Zaufajmy ekstraktom roślinnym w ich klasycznym zastosowaniu aromaterapeutycznym!


Więcej na temat aromaterapii i zastosowania olejków eterycznych znajdziesz na stronie: www.harmonica.pl

Produkty powiązane