Kubek SOWA - kolorowy nadruk, porcelana Powiększ do pełnego rozmiaru

Kubek SOWA - kolorowy nadruk, porcelana

Porcelanowy kubek (z uszkiem) z pięknym, kolorowym nadrukiem Sowy.
Pijąc z kubka z symbolem zwierzęcego opiekuna, uruchamiasz przepływ energii między Tobą, a jego energetyczno-duchowym aspektem. Skorzystaj z tego prostego sposobu, aby pogłębić swoje kontakty ze Zwierzętami Mocy.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 3

21,90 zł

Obniżka!

-2,00 zł

23,90 zł

Porcelanowy kubek (z uszkiem) z pięknym, kolorowym nadrukiem Sowy.
Pijąc z kubka z symbolem zwierzęcego opiekuna, uruchamiasz przepływ energii między Tobą, a jego energetyczno-duchowym aspektem. Skorzystaj z tego prostego sposobu, aby pogłębić swoje kontakty ze Zwierzętami Mocy.

 

Zwierzęta mocy - według wierzeń szamańskich każdy człowiek posiada swoje indywidualne zwierzę mocy, gdyż inaczej nie byłby w stanie przeżyć tu na Ziemi przez dłuższy czas; według szamanów ludzie schorowani, bez energii do życia, nieszczęśliwi, to tacy, którzy utracili swoje zwierzę mocy. Brak zwierzęcia mocy sprawia, że nie potrafią oni odnaleźć drogi do siebie samych, ciężko jest im funkcjonować w społeczeństwie, nawiązywać kontakty oraz więzi z innymi ludźmi. Opuszczenie przez zwierzę mocy powoduje, że czują się osamotnieni, pogrążeni w pustce, często chorują na depresje, izolują się od otoczenia nie widząc w niczym celu ani radości. Człowiek popada w określone choroby i przestaje być odpowiednio chroniony, traci swoją życiową siłę oraz odporność, łatwiej go zranić zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Każde zwierzę mocy charakteryzuje się tym, że pojawia się ono w snach bądź też w wizjach oraz posiada jakieś nadnaturalne umiejętności.

Szamani wierzą, że aby nasze zwierzę mocy nas nie opuściło należy o nie regularnie dbać. Wykonuje się to za pomocą różnych rytualów, w których można nawiązać kontakt ze zwierzęciem, prosząc o kontakt, obecność.
Zwierzę mocy ofiarowuje podopiecznemu swoją protekcję, szczególną moc oraz mądrość danego gatunku, lub klasy zwierząt które reprezentuje, a człowiek ofiarowuje zwierzęciu swoją energię, szacunek, wiarę w jego moc, zaufanie.

Jak pielęgnować więź ze swoim zwierzęciem mocy? Każdy powinien robić to tak, jak od momentu świadomości jego istnienia podpowiada mu sam duch opiekuńczy za pomocą intuicji. Sposobów może być wiele. W relacji z naszym zwierzęciem mocy istotnym jest pielęgnowanie wzajemnej bliskości oraz głębsze poznanie jego cech. Może to być np. częste myślenie o naszym zwierzęciu, poznanie go w środowisku naturalnym, spoglądanie na zdjęcia oraz obrazy przedstawicieli jego gatunku, kolekcjonowanie jego podobizn, figurek albo symboli oraz umieszczenie jego podobizny nad swoim łóżkiem. Ważnym jest poznawanie ich natury, zwyczajów oraz cech przewodnich; próbowanie wejrzenia nie tylko w ich zwierzęcą, ale i duchową naturę.

Zwierzęta Mocy to również duchowi pomocnicy szamana, uzdrowiciela, bez nich szaman nie byłby w stanie osiągać wielu rzeczy oraz uzdrawiać. Są to przewodnicy, którzy wspomagają go w wizjach oraz wędrówkach po innych wymiarach w poszukiwaniu zagubionej duszy, zwierzęcia mocy, czy potrzebnego lekarstwa na dane schorzenie. 

 

SOWA
Sowa jest wspaniałym opiekunem i nauczycielem, uczy nas skupienia sie na Tu i Teraz, przemyka pomiędzy światami z absolutną pewnością tego kim jest i jakim ma cel. Główne przesłanie jakie ja odbieramy od Sowy to "bądź sobą", naucza też wchodzić bez lęku w ciemność i daje odwagę do pracy z podświadomością

Zdolność sowy do widzenia tego co dla innych jest ukryte w mroku sprawiła, że stała się symbolem jasnowidzenia i wiedzy, mądrości pochodzącej z odkrywania nieznanego. Bywa również uważana za symbol naszej nieświadomości.
Osoby obdarzone mocą sowy mogą charakteryzować się łatwością w odkrywaniu tego, co jest schowane w ich własnym wnętrzu oraz we wnętrzu innych ludzi. Mogą mieć przenikliwe, intensywne spojrzenie, które często wzbudza w innych niepokój. Sowa łatwo również rozpoznaje, gdy ktoś próbuje ją oszukać. Potrafi dostrzec prawdę, nawet ukrytą pod wieloma warstwami kłamstwa. 

Według Indian te nocne ptaki pomagały szamanom nawiązać kontakt z duchami zmarłych, widzieć w ciemnościach i odnajdować zgubione przedmioty, dodawały im również mocy magicznej podczas odprawiania swoich rytuałów. Dla niektórych indiańskich plemion sowie pióra pełniły rolę magicznych talizmanów.
Sowa była także atrybutem Asklepiosa, boga medycyny i sztuki lekarskiej. Według starożytnych Greków, Rzymian i Indian Ameryki Północnej,  sowa oznaczała zwierzę wiedzy. Sowa pójdźka była świętą sową bogini wiedzy i wojny Atheny (rzymskiej Minervy). Na wielu podobiznach przedstawiana była z tym ptakiem. Stąd do dziś symbolizuje ona ptaka wiedzy.


Jako zwierzę mocy, sowa pomaga jaśniej rozpoznać naszą aktualną sytuację. Dosłownie wzmacnia przenikliwość. Jednocześnie wymaga od nas bycia cierpliwym i wytrwałym w dążeniach.
Sowa, gdy weźmie nas pod swoje skrzydła, może być stałym pomocnikiem w nagłej potrzebie. Dlatego pojawia się często – ale nie tylko – w takich sytuacjach. Może nieść pociechę i zmniejszać troski.
Sowa mówi, że naszą bronią jest mądrość i spokojny namysł, zamiast pospiesznego działania, albo agresywnego zachowania. Nasze słowa powinny być zawsze przemyślane, a czyny przytomne, świadome. Często pojawienie się sowy jest dowodem na to, że tu właśnie czegoś mamy się nauczyć.
Sowa mówi zawsze: miej cierpliwość, wszystko będzie dobrze.

 

Kubek może być  używany w mikrofalówce i zmywarce.

Wykonanie:
porcelana, nadruk kolor
Wymiary: wys. 10 cm, szer. 12,5cm, średnica 8,5 cm

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

Koncert - Uzdrawianie Dźwiękami Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

Koncert - Uzdrawianie Dźwiękami Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

2017-04-29

Koncerty na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. SPOTKANIA CYKLICZNE.

Czytaj więcej
KURS CHI KUNG (Qi Gong) Zdrowie w ośmiu ruchach

KURS CHI KUNG (Qi Gong) Zdrowie w ośmiu ruchach

2017-04-29

W ramach kursu nauczany i praktykowany będzie chiński zestaw Chi Kung, składający się z ośmiu uzdrawiających technik oddechowo-ruchowych. Uczestnicy kursu otrzymają też informacje na temat oddechu energetycznego, zasad pracy z energią, budowy energetycznej człowieka i niezbędną wiedzę, pozwalające na samodzielną praktykę Chi Kung lub prowadzenie zajęć dla grupy.

Czytaj więcej
Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych

Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych

2017-04-29

Na warsztacie nauczane będą nastrojowe utwory, które wykonywane są podczas rytuałów na całym świecie. Są to pieśni, które mają za zadanie wznosić Ducha, skupić uczestników ceremonii na pozytywnych myślach i wizjach podczas wspólnych praktyk. Nauczane pieśni są znane i popularne w świecie spotkań i praktyk szamańskich w obu Amerykach i Europie, co umożliwi uczestnikom ich rozpoznanie i wspólne śpiewanie.

Czytaj więcej