Kubek SOWA - kolorowy nadruk, porcelana Powiększ do pełnego rozmiaru

Kubek SOWA - kolorowy nadruk, porcelana

Porcelanowy kubek (z uszkiem) z pięknym, kolorowym nadrukiem Sowy.
Pijąc z kubka z symbolem zwierzęcego opiekuna, uruchamiasz przepływ energii między Tobą, a jego energetyczno-duchowym aspektem. Skorzystaj z tego prostego sposobu, aby pogłębić swoje kontakty ze Zwierzętami Mocy.

Więcej szczegółów

Stan: dostępnych 2

21,90 zł

Obniżka!

-2,00 zł

23,90 zł

Porcelanowy kubek (z uszkiem) z pięknym, kolorowym nadrukiem Sowy.
Pijąc z kubka z symbolem zwierzęcego opiekuna, uruchamiasz przepływ energii między Tobą, a jego energetyczno-duchowym aspektem. Skorzystaj z tego prostego sposobu, aby pogłębić swoje kontakty ze Zwierzętami Mocy.

 

Zwierzęta mocy - według wierzeń szamańskich każdy człowiek posiada swoje indywidualne zwierzę mocy, gdyż inaczej nie byłby w stanie przeżyć tu na Ziemi przez dłuższy czas; według szamanów ludzie schorowani, bez energii do życia, nieszczęśliwi, to tacy, którzy utracili swoje zwierzę mocy. Brak zwierzęcia mocy sprawia, że nie potrafią oni odnaleźć drogi do siebie samych, ciężko jest im funkcjonować w społeczeństwie, nawiązywać kontakty oraz więzi z innymi ludźmi. Opuszczenie przez zwierzę mocy powoduje, że czują się osamotnieni, pogrążeni w pustce, często chorują na depresje, izolują się od otoczenia nie widząc w niczym celu ani radości. Człowiek popada w określone choroby i przestaje być odpowiednio chroniony, traci swoją życiową siłę oraz odporność, łatwiej go zranić zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Każde zwierzę mocy charakteryzuje się tym, że pojawia się ono w snach bądź też w wizjach oraz posiada jakieś nadnaturalne umiejętności.

Szamani wierzą, że aby nasze zwierzę mocy nas nie opuściło należy o nie regularnie dbać. Wykonuje się to za pomocą różnych rytualów, w których można nawiązać kontakt ze zwierzęciem, prosząc o kontakt, obecność.
Zwierzę mocy ofiarowuje podopiecznemu swoją protekcję, szczególną moc oraz mądrość danego gatunku, lub klasy zwierząt które reprezentuje, a człowiek ofiarowuje zwierzęciu swoją energię, szacunek, wiarę w jego moc, zaufanie.

Jak pielęgnować więź ze swoim zwierzęciem mocy? Każdy powinien robić to tak, jak od momentu świadomości jego istnienia podpowiada mu sam duch opiekuńczy za pomocą intuicji. Sposobów może być wiele. W relacji z naszym zwierzęciem mocy istotnym jest pielęgnowanie wzajemnej bliskości oraz głębsze poznanie jego cech. Może to być np. częste myślenie o naszym zwierzęciu, poznanie go w środowisku naturalnym, spoglądanie na zdjęcia oraz obrazy przedstawicieli jego gatunku, kolekcjonowanie jego podobizn, figurek albo symboli oraz umieszczenie jego podobizny nad swoim łóżkiem. Ważnym jest poznawanie ich natury, zwyczajów oraz cech przewodnich; próbowanie wejrzenia nie tylko w ich zwierzęcą, ale i duchową naturę.

Zwierzęta Mocy to również duchowi pomocnicy szamana, uzdrowiciela, bez nich szaman nie byłby w stanie osiągać wielu rzeczy oraz uzdrawiać. Są to przewodnicy, którzy wspomagają go w wizjach oraz wędrówkach po innych wymiarach w poszukiwaniu zagubionej duszy, zwierzęcia mocy, czy potrzebnego lekarstwa na dane schorzenie. 

 

SOWA
Sowa jest wspaniałym opiekunem i nauczycielem, uczy nas skupienia sie na Tu i Teraz, przemyka pomiędzy światami z absolutną pewnością tego kim jest i jakim ma cel. Główne przesłanie jakie ja odbieramy od Sowy to "bądź sobą", naucza też wchodzić bez lęku w ciemność i daje odwagę do pracy z podświadomością

Zdolność sowy do widzenia tego co dla innych jest ukryte w mroku sprawiła, że stała się symbolem jasnowidzenia i wiedzy, mądrości pochodzącej z odkrywania nieznanego. Bywa również uważana za symbol naszej nieświadomości.
Osoby obdarzone mocą sowy mogą charakteryzować się łatwością w odkrywaniu tego, co jest schowane w ich własnym wnętrzu oraz we wnętrzu innych ludzi. Mogą mieć przenikliwe, intensywne spojrzenie, które często wzbudza w innych niepokój. Sowa łatwo również rozpoznaje, gdy ktoś próbuje ją oszukać. Potrafi dostrzec prawdę, nawet ukrytą pod wieloma warstwami kłamstwa. 

Według Indian te nocne ptaki pomagały szamanom nawiązać kontakt z duchami zmarłych, widzieć w ciemnościach i odnajdować zgubione przedmioty, dodawały im również mocy magicznej podczas odprawiania swoich rytuałów. Dla niektórych indiańskich plemion sowie pióra pełniły rolę magicznych talizmanów.
Sowa była także atrybutem Asklepiosa, boga medycyny i sztuki lekarskiej. Według starożytnych Greków, Rzymian i Indian Ameryki Północnej,  sowa oznaczała zwierzę wiedzy. Sowa pójdźka była świętą sową bogini wiedzy i wojny Atheny (rzymskiej Minervy). Na wielu podobiznach przedstawiana była z tym ptakiem. Stąd do dziś symbolizuje ona ptaka wiedzy.


Jako zwierzę mocy, sowa pomaga jaśniej rozpoznać naszą aktualną sytuację. Dosłownie wzmacnia przenikliwość. Jednocześnie wymaga od nas bycia cierpliwym i wytrwałym w dążeniach.
Sowa, gdy weźmie nas pod swoje skrzydła, może być stałym pomocnikiem w nagłej potrzebie. Dlatego pojawia się często – ale nie tylko – w takich sytuacjach. Może nieść pociechę i zmniejszać troski.
Sowa mówi, że naszą bronią jest mądrość i spokojny namysł, zamiast pospiesznego działania, albo agresywnego zachowania. Nasze słowa powinny być zawsze przemyślane, a czyny przytomne, świadome. Często pojawienie się sowy jest dowodem na to, że tu właśnie czegoś mamy się nauczyć.
Sowa mówi zawsze: miej cierpliwość, wszystko będzie dobrze.

 

Kubek może być  używany w mikrofalówce i zmywarce.

Wykonanie:
porcelana, nadruk kolor
Wymiary: wys. 10 cm, szer. 12,5cm, średnica 8,5 cm

Produkty powiązane

Artykuły / Warsztaty / Kursy

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

KURS Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów

2017-07-15

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości. Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach poch

Czytaj więcej
Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

2017-07-15

Uczestnicy poznają sposoby codziennej higieny kręgosłupa i sylwetki (poczynając od diety korzystnej dla stawów, odpowiednich ziół itp, poprzez zmianę sposobu spania, czy siedzenia). Jednym z kluczowych elementów zajęć są specjalne ćwiczenia usprawniające kręgosłup (pochodzące z chińskiego systemu Tai Chi {Taiji}), które powoduje jego uelastycznienie i uzdrowienie. Efekt – to eliminacja bólów, sztywności odcinka krzyżowego, większa sprawność i ruc

Czytaj więcej
Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

Transformujące Koncerty Gongów i Mis (relaks, dźwięk, medytacja). Spotkania cykliczne

2017-04-29

Koncerty na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. SPOTKANIA CYKLICZNE.

Czytaj więcej